Ahmet Altan bu habere çok sevinecek: FETÖ’de ikinci Selman Gülen krizi

Fethullah Gülen’in yeğeni Selman Gülen’in de aralarında bulunduğu 4 kişinin “cemaat evlerinde kaldıkları, gizlilik içinde hareket ettikleri ve kimliklerini gizleyerek kendilerini farklı tanıttıkları” iddiasıyla yargılandığı davada karar belli oldu.

Mahkeme, Selman Gülen, Nur Gülen, Bekir Öztürk ve Mine Öztürk’ü ‘silahlı terör örgütüne üye olmak’ suçundan 6’şar yıl 3’er ay hapis cezası verdi. Selman Gülen’in tutuklulukta geçirdiği süreyi de dikkate alan heyet, imza atma ve yurt dışına çıkış yasağı şeklindeki adli kontrol şartıyla tahliyesine karar verdi. Diğer sanıkların ise haklarındaki adli kontrol tedbirlerinin devamına karar verildi.

İDDİANAMEDEN

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianamede, Selman Gülen, Nur Gülen, Bekir Öztürk ve Mine Öztürk’ün, kira sözleşmesi başkası tarafından yapılmış bir evde birlikte kaldıkları, gelir getirici işte çalışmamalarına rağmen evlerinde 4 bin 500 dolar, 850 euro ve 500 kron paranın bulunduğu öne sürülmüştü.

Ahmet Altan’ın “Selman” diye yazdığı koğuş arkadaşı bakın kim çıktıSiyaset

AHMET ALTAN HAPİSTEN ÇIKAR ÇIKMAZ YAZMIŞTI

FETÖ’nün medya yapılanması davasından ceza alan Ahmet Altan, tahliye olduktan sonra ilk yazısını K24’e yazmıştı. O yazının konusu da Selman Gülen idi.

Yazısında, “Üç yıldan fazla bir zaman küçük bir hücrede iki mahkûmla birlikte kaldım, hiçbir suçları yoktu, söylediklerini kimse dinlemiyordu, defalarca suçsuz olduklarını anlatmalarına rağmen Silahlara Veda’daki yargıçlara benzeyen birileri tarafından mahkûm edildiler” diyen Ahmet Altan, arkadaşının adının “Selman” olduğunu da aktardı.

Altan yazısında, “Binlerce masumu ve kâğıt flütüyle Selman’ı o duvarların ardında bırakmıştım” diye yazdı.

Ahmet Altan’ın “Selman” dediği koğuş arkadaşı Selman Gülen’di.

Öyle ki Altan’ın Selman Gülen’i ifşa etmesi FETÖ’cüler tarafından tepkiyle karşılanmıştı.

YİNE BİRBİRLERİNE DÜŞTÜLER

Selman Gülen’in tahliye edildiği haberini FETÖ’ye yakın Kronos’un yapması yine ortalığı karıştırdı. FETÖ sempatizanları Selman Gülen’in hedef gösterildiğini savunarak yeniden cezaevine gireceği gerekçesiyle Kronos’a tepki gösterdi.

İşte o paylaşımlardan bazıları:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x