Savcı, Komşusunu Öldüren Baba ve Oğluna Müebbet Hapis İstedi

Ankara’da geçen yıl 26 Haziran’da Eren Yetiş ile mahalleden arkadaşı Volkan Uzel arasında bilinmeyen bir nedenle çıkan tartışma, tarafların babalarının da dahil olmasıyla şiddete dönüştü. Tartışma sırasında Eren Yetiş, kendisine sopayla saldıran Musa Uzel’e tabanca ile ateş etti. Musa Uzel ağır yaralanarak hayatını kaybetti. Eren Yetiş ve babası Vedat Yetiş, olayın ardından kaçtı ancak polis tarafından yakalanarak gözaltına alındı ve tutuklandı.

Ankara 11’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edilen iddianameye göre, Eren Yetiş hakkında “kasten öldürme” suçundan 18 yıl, “ruhsatsız silah bulundurmak” suçundan 3 yıl, Vedat Yetiş hakkında da “kasten öldürme” suçundan 18 yıl hapis cezası talep edildi. Eren Yetiş, ifadesinde Musa Uzel’e ateş ettiğini kabul etti ancak olay anında uyuşturucu madde kullandığını ve kontrolünde olmadığını iddia etti.

‘EREN YETİŞ 3 EL ATEŞ AÇTI’

Mahkeme sürecinde savcı, Eren Yetiş’in Musa Uzel’e 3 kez ateş ettiğini belirtti ve bu eyleminin babası Vedat Yetiş’in yardımı ile gerçekleştiğini savundu. Savcı, baba ile oğlunun olayın başından sonuna kadar iş birliği içinde hareket ettiklerini vurgulayarak Eren Yetiş’e müebbet hapis cezası talep etti. Vedat Yetiş’in de aynı suçtan müebbet hapis cezasıyla cezalandırılması istendi.

Mahkeme heyeti, sanıkların tutukluluk halinin devamına karar verdi ve duruşmayı erteledi. Bu gelişmelerin ardından süreç mahkeme tarafından yeniden ele alınacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x